Вітаємо Грималюк Вікторію, лідерку пошукового загону 8-Б класу ОЗ «Дихтинецький ліцей», яка виборола ІІ місце у заочному етапі обласної конференції Всеукраїнської експедиції учнівської молоді «Моя батьківщина – Україна», секція «Із батьківської криниці». Здійснивши експедицію на тему «Співанки у весільній обрядовості села Дихтинець наприкінці ХХ – на початку ХХІ століть» під керівництвом Мацапяк О.В., учасники дослідили особливості проведення весіль у нашому селі, провели відеоінтерв’ю, здійснили фоторепортажі, записали співанки, описали, класифікували та інтерпретували їх.
Учасники експедиції: Генкул Валерія, Ковбиш Аліна, Мурга Ангеліна, Скрипчук Владислав. Дякуємо учням за працю та бажаємо нових перемог! Вітаємо керівника роботи Мацапяк Олесю Василівну!
О́льга Юліа́нівна Кобиля́нська (27 листопада 1863, Гурагумора, Сучавський повіт, Герцогство Буковина, Австро-Угорська імперія — 21 березня, 1942, Чернівці, Губернаторство Буковина, Королівство Румунія) — українська модерністська письменниця, рання буковинська феміністка, близька подруга та соратниця Лесі Українки. Авторка повістей та оповідань про проблеми українського жіноцтва та буковинського села на межі століть, щоденника та листів. Одна з найважливіших постатей раннього модернізму в українській літературі.
Маючи лише 4 класи офіційної освіти, Кобилянська гостро відчувала нерівноправне становище жінки, «рабство родинне і рабство суспільне». У 1894 році стояла біля витоків «Товариства руських жінок на Буковині» («Дещо про ідею жіночого руху»). У 1902 року в Чернівцях співорганізувала та очолила «Кружок українських дівчат».
Послідовниця феміністичних ідей Наталії Кобринської, близька подруга художниці Августи Кохановської, лікарки Софії Окуневської, Ольги Устиянович, під впливом яких німецько- та румунськомовна Кобилянська почала писати українською, самостійно обрала українську ідентичність та почала відстоювати права українського жіноцтва та селянства.
24 листопада на базі Черешенського опорного ліцею Вижницької ТГ відбулося урочисте відкриття XXIII зльоту обдарованої учнівської молоді Гуцульщини в якому прийняли участь учні закладів освіти Чернівецької, Закарпатської та Івано-Франківської областей. Захід розпочався із вшанування хвилиною мовчання усіх, хто віддав своє життя за мир та незалежність нашої держави та виконання Державного Гімну України. Після урочистостей на дітей очікував захист і презентація власних робіт у секціях. У секції «Життєвий і бойовий шлях воїнів-героїв нашого краю» учениця нашого ліцею Вакарюк Анастасія виступила з роботою, яка присвячена випускнику нашого закладу Чигрину Олександру, який загинув, захищаючи територіальну цілісність України в липні 2014 року. Тема роботи: «Олександр Чигрин – Янгол буковинського краю!». Ми горді з того, що ця творча робота була відзначена дипломом І ступеня.
Вітаємо Анастасію та її керівника Матіос Наталію з такою високою відзнакою на зльоті!
(В публікації використано матеріали сторінки в ФБ Вижницької районної військової адміністрації)