А пізніше, у 1911 році у селі запрацювала ще одна школа на хуторі Замогила (Греблинської управи).
Документи обласного архіву перший і другий. Коментар до документу. Впродовж 1919–1935 років у Дихтинцях була початкова школа з румунською мовою навчання, яка у 1935 році стала семирічною та яка працювала до 1940 року. Мова навчання - румунська. З 1940 року почала працювати початкова школа з українською мовою навчання. У післявоєнному 1945 році у будинку місцевого жителя Скрипчука Юрія відкрито початкову школу, завідувачкою якої була Мартиненко Меланія Євгенівна.
У 1945 році розпочалося будівництво семирічної школи. І вже з 1947 року школа почала функціонувати як семирічна. Перший директор – Терещенко Ольга Данилівна.
Відомо, що в 1954-1955 роках директором школи був Тітенко Олександр Олександрович.
1961–1962 роки – семирічна школа реформована у восьмирічну. Під керівництвом директора Петра Васильовича Котелевського створено школу робітничої молоді. У цій школі працювало вже 18 учителів, причому четверо із них були вихідцями із села Дихтинець. Встановлено, що у 70-х роках ХХ ст. директорами були: Андросюк Євген Миколайович, Гавриленко Анатолій Костянтинович, Кондрашина Марія Іванівна, Горобченко (Євдощак) Любов Сидорівна, Рожкова-Терин Маргарита Володимирівна.
У 1978 році збудовано сучасне приміщення школи, а школу із восьмирічної реорганізовано в середню. Ініціатором будівництва та першим директором цієї школи був Стеблюк Юрій Миколайович. Цю посаду він обіймав впродовж 1978-1995 років. Саме в 1980 році у школі було створено базу для професійної підготовки водіїв категорії «С». (Першими учителями автосправи були Клим Дмитро Іванович, Кмич Микола Іванович. Першим інструктором із автосправи був Шміляк Іван Петрович.) В 1982-1987 роках школа отримала статус «Школа за інтересами». Тоді тут працювало багато різнопрофільних гуртків, облаштовано кімнати відпочинку для молодших школярів. За ініціативою вчителя біології Стеблюк Вікторії Іванівни в школі було створено "Музей хліба". З 1983 року завучем школи працює Заслужений вчитель України Грицюк Надія Павлівна. Вчитель-методист, делегат ІІ Всеукраїнського з'їзду працівників освіти, лауреат обласної педагогічної премії ім. Омеляна Поповича, випускниця програми "Громадські зв'язки" (CША, 2001 рік), учитель математики. З 1995 року директором школи працює Черкач Петро Ілліч,- учитель математики, спеціаліст вищої категорії, старший учитель, нагороджений знаком "Василь Сухомлинський".
Сьогоднішня школа - це загальноосвітній навчальний заклад з власними підходами до створення сприятливих умов, спрямованих на реалізацію індивідуальних творчих запитів школярів.
Девізом роботи вчителів Дихтинецької ЗОШ І-ІІІ ступенів є – "Досліджувати щодня, а значить, – планувати заздалегідь". У школі створено сприятливі умови для навчання та розвитку здібностей учнів: кабінет інформаційно-комунікаційних технологій з доступом до мережі Інтернет, бібліотека, актова і спортивна зали, їдальня, стадіон, спортивне містечко.У школі працює учнівський клуб "Джерельце", у складі якого діють секції, що формуються у відповідності до інтересів учнів.
Серед випускників школи: професор Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв України, Заслужена артистка України Ольга Дмитрівна Шлемко (Терен); співак і композитор, засновник гурту "Сузiр'я Карпат", Голова Асоціації українців у Чехії Павло Васильович Бубряк (http://pavlobubryak.com), академічні стипендіати Президента України, Верховної Ради України, аспіранти НАН України, кандидати наук. Детальніше.
У 2012 році школі присвоєно статус школи-новатора.
|