Ви увійшли як Гість | Група "Гості" |  
Меню сайту
Вислови про школу
Точний час
Калькулятор
Відправити СМС
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 115
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Історія школи

 Згідно достовірних даних, взятих з обласного архіву м.Чернівці, школа в селі Дихтинець заснована у 1862 році. Це були часи, коли Північна Буковина входила до складу Австрійської імперії. Тоді це була двокласна школа з німецькою та українською мовами навчання, у якій працювало двоє вчителів і навчалося 123 школярі. Приміщення школи мало декілька маленьких корпусів-будиночків і знаходилося навпроти теперішньої головної автобусної зупинки в центрі села. До цього часу обдаровані діти багатих жителів Дихтинця могли вчитися лише у Вашківцях, Вижниці або Селятині.
  

  1919–1935 роки – початкова школа з румунською мовою викладання. 1935–1937 роки – семирічна школа з румунською мовою викладання. З 1940 року – початкова школа з українською мовою викладання. Післявоєнний 1945 рік – у будинку місцевого жителя Скрипчука Юрія відкрито початкову школу, де завідувачкою була Мартиненко Меланія Євгенівна.
1945 рік – розпочалося будівництво семирічної школи. З 1947 року школа почала функціонувати як семирічна. Перший директор – Терещенко Ольга Данилівна.

   Відомо, що в 1954-1955 роках директором школи був Тітенко Олександр Олександрович.
1961–1962 роки – семирічна школа реформована у восьмирічну. Під керівництвом директора Петра Васильовича Котелевського створено школу робітничої молоді. У цій школі працювало вже 18 учителів, причому четверо із них були вихідцями із села Дихтинець. Встановлено, що у 70-х роках ХХ ст. директорами були: Андросюк Євген Миколайович, Гавриленко Анатолій Костянтинович, Кондрашина Марія Іванівна, Горобченко (Євдощак) Любов Сидорівна, Рожкова-Терин Маргарита Володимирівна. 
   У 1978 році збудовано сучасне приміщення школи, а школу із восьмирічної реорганізовано в середню. Ініціатором будівництва та першим директором цієї школи був Стеблюк Юрій Миколайович. Цю посаду він обіймав впродовж 1978-1995 років. Саме в 1980 році у школі було створено базу для професійної підготовки водіїв категорії «С». (Першими учителями автосправи були  Клим Дмитро, Кмич Микола. Першим інструктором з автосправи був Шміляк Іван Петрович.) В 1982-1987 роках школа отримала статус «Школа за інтересами». Тоді тут працювало багато різнопрофільних гуртків, облаштовано кімнати відпочинку для молодших школярів. За ініціативою вчителя біології Стеблюк Вікторії Іванівни в школі було створено "Музей хліба". З 1983 року завучем школи працює Заслужений вчитель України Грицюк Надія Павлівна. Вчитель-методист, делегат ІІ Всеукраїнського з'їзду працівників освіти, лауреат обласної педагогічної премії ім. Омеляна Поповича,  випускниця програми "Громадські зв'язки" (CША, 2001 рік), учитель математики. З 1995 року директором школи працює Черкач Петро Ілліч. Учитель математики, спеціаліст вищої категорії, старший учитель, нагороджений знаком "Василь Сухомлинський".
   Сьогоднішня школа - це загальноосвітній навчальний заклад з власними підходами до створення сприятливих умов, спрямованих на реалізацію індивідуальних творчих запитів школярів. 
Девізом роботи вчителів Дихтинецької ЗОШ І-ІІІ ступенів
є – "Досліджувати щодня, а значить, планувати заздалегідь". У школі створено сприятливі умови для навчання та розвитку здібностей учнів: кабінет інформаційно-комунікаційних технологій з доступом до мережі Інтернет, бібліотека, актова і спортивна зали, їдальня, стадіон, спортивне містечко.У школі працює учнівський клуб "Джерельце", у складі якого діють секції, що формуються у відповідності до інтересів учнів. 
Серед випускників школи: професор Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв України, Заслужена артистка України Ольга Дмитрівна Шлемко (Терен); співак і композитор, засновник гурту "Сузiр'я Карпат", Голова Асоціації українців у Чехії Павло Васильович Бубряк (
http://pavlobubryak.com), академічні стипендіати Президента України, Верховної Ради України, аспіранти НАН України, кандидати наук. Детальніше.
У 2012 році школі присвоєно статус школи-новатора. 

Навчальний заклад увійшов до списку переможців Загальнонаціональної акції "Флагмани освіти і науки України" (2012 рік, див. www.galaktika-s.com.ua) 

Вхід на сайт

 Реєстрація
Новини ІППО Буковини (RSS)
Визначні дати
flag-ukrainy-animatsionnaya-kartinka-0019 Календар України
Пошук по сайту
Календар
«  Грудень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Письменники
Дихтинець на мапі
Архів записів
Дихтинецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
Copyright Inna Na, Michael © 2018
Безкоштовний хостинг uCoz